Westerners

Ocenění z Oklahomy putovalo do muzea westernové expozice Pony Expressu v Suchdole nad Odrou.

6.11.2010 Sheriff Pony Expressu MVDr. Václav Michalička, strážce pokladu Lidka Tošovská a jezdec České západní větve Michal Struk předali správci Muzea městyse Suchdol nad Odrou Petrovi Bartošíkovi ocenění z Oklahomy - Plaketa Bizoní lebka Old Joe .
Plaketu pro zámořské Corraly jsme dostali od světové organizace Westerners International se sídlem c/o Cowboy Hall of Fame, 1700N.E. 63rd, Oklahoma City, OK 73111, U. S. A., kde je XPC registrován od 1. září 1989 pod evidenčním číslem 121, který Corralu Pony Express, Česká republika udělil v roce 2008 za programy, publikaci, aktivity a veřejné příspěvky.
Do Nevady jsme poslali vydané pohlednice XPC, noviny XPC, články ve kterých jsme propagovali Pony Express, perfektně zpracovanou mapu XPC a EPEA ( tu nám vytvořil grafik a člen Moravské západní větve Vladimír "Laco" Morčinko) a odkaz na naši internetovou prezentaci www.xpc.westerners.cz , kterou také vytvořil  Laco a i nadále se o ní spolu s Lidkou Tošovskou starají a pravidelně ji aktualizují.

Druhý exponát, který jsme do muzea jako zastupitelé Pony Expressu věnovali, je Trofej - pohár, který nám byl věnován Polským Pony Expressem u příležitosti 10. výročí Pony Expressu v Polsku. 4.9.2010 jsme pohár osobně převzali na oslavách v Nowém Dwóru. 

Oba zajímavé exponáty budou takto zpřístupněny i pro návštěvníky muzea Westernové expozice Pony Expressu, kde vás srdečně zveme.
V muzeu je možno zakoupit i sběratelsky zajímavé pohlednice Pony Expressu, které jsou každý rok v malých sériích vydávány u příležitosti jízd Pony Expressu, které se každoročně konají v termínech kolem 21. srpna.

Muzeum městyse Suchdol nad Odrou s expozicí Pony Expressu je otevřeno:
Prohlídka: pondělí – pátek  (8.00 – 12.00 hod.)  informace a průvodce expozicí najdete v Klubu kultury (vedle budovy muzea)

Prohlídka v jiném termínu po dohodě na tel. 556 736 317, nebo emailové adrese: klub.kultury@suchdol-nad-odrou.czBližší informace možno získat i na Úřadě městyse – tel. 556 770 101, http://www.muzeumsuchdol.cz/

Vydáno 10.11.2010
Lidka
http://www.western-jaan.cz/#http://www.suchdol-nad-odrou.cz/