Pony Express

Opustil nás dlouholetý jezdec a kamarád MVDr. Miroslav Koláček - MSV

Ve věku nedožitých 93 let dnes zemřel oblíbený veterinární lékař, milovník lidí i koní, jeden ze zakládajících členů Pony Expressu, MVDr. Miroslav Koláček.

Nebeské hřebčíny ho jistě potřebují, ale nám bude chybět.

Legendy odcházejí.
MVDr. Mirek Koláček byl s Pony Expressem spojen od úplného začátku. Pro lásku ke koním a romantice Divokého západu začal kdysi jezdit do Suchdola k Milínovi "Hospodáři" Kašpárkovi, tehdy takovému ostrůvku svobody a líhni westernového ježdění. On sám se s tímto stylem seznámil už při svém několikaletém pobytu na Kubě, kde zachraňoval jejich chov dobytka a m.j. ošetřoval koně místním honákům a rodeovým jezdcům. Jeden mu dokonce svého koně i se sedlem věnoval (těsně před tím, než zdrhnul na Floridu). Byl nejen zakládajícím členem Pony Expressu (prakticky sám dával dohromady první ročník průjezdu Pony Expressu Opavou, za což mu bylo uděleno poděkování primátora města), ale i Western Riding clubu, kde velmi účinně pomáhal organizovat troje podařené westernové závody. Pony Express jsme jezdili většinou spolu a nezapomenu na první ročník, kdy jsme přebírali poštu v Bobrové pátek třináctého o půlnoci u hřbitova. To se nedá vymyslet !
Chci ale aspoň krátce připomenout, že dávno před Pony expressem se věnoval dostihům, parkuru i drezuře. Nejdříve jako úspěšný jezdec a pak jako trenér, který odchoval v Opavě generaci koňáků s úspěchy na vrcholných soutěžích (m.j. Ing Milan Vítek, několikanásobný mistr republiky v parkuru).
Prostě to byl člověk, který celý svůj dlouhý život zasvětil romantice a koním, a to vysoce profesionálním způsobem.
Tím více nám tady bude chybět.
Mirku, čest Tvé památce.
A kdyby ses tam nahoře nudil, můžeš na pegasovi rozvážet služební poštu mezi anděly a vrchním velením.
Za Moravskou severní větev
Mirek Kozelský, předák

 

 

 

Vydáno 23.01.2022
Lidka
http://www.suchdol-nad-odrou.cz/http://www.dverecag.cz/http://www.western-jaan.cz/