Aktuality

Moravská severní větev 2022

Pro Severní moravskou (Slezskou) větev začal Pony Express 2022 18. srpna otevřením Post Office na Dolním náměstí v Opavě. Představili se tam jezdci i koně Hanáků, L.Pavery a Ivo Ambroze. Za doprovodu country kapely Tarantule a konferování Líby Hanákové proběhla bičová a revolverová show Jirky Vlčete Martínka.
Lidé se bavili a psali; do mochilly ukládali postmasteři přes 80 pohlednic.

Samotnou jízdu větve ze Suchdola odstartovala v pátek 19.8. předávka pošty ze západních větví, po které pobídli koně směrem na sever Marta Matulová a Honza Valchář Pro okulhání toho svého se musela Marta vrátit.
Úsek Jerlochochovice - Lesní Albrechtice zahálila trojice Tížková, Paseka, Blaheta za příšerného lijáku a blýskalo se jak nad Tatrů. Mělo to pro ně mimo jiné ten důsledek, že v lese vahou vody větve stromů splihly a zakrývaly vstupy do patřičných stezek.
Pokračování do Branky už nebylo tak dramatické a Pavera se Schindlerem zvládli úsek bez problémů. Situaci jen mírně komplikovalo rozcházející a rozjíždějící se publikum z hradeckých Hradů. Před pár lety jsme zažili tuto situaci poněkud veselejší; větší rozjuchané davy a asistence policie.
Team Hanáková, Svačina, Knězek zvládli cestu na hranice standartním způsobem a s předstihem dorazili k ceduli GRANICA PAŃSTWA.
Granica byla, ale polští messengeři ne. Bohužel jejich šerif dal údajně přednost nějaké práci v Německu a ostatní to snad vzdali. Bližší informace zatím nemáme a do budoucna se bude muset tento stav řešit.Celkový pocit: jezdci i pošťáci odvedli skvělou práci a greenhorni si užili radost z jízdy a příval endorfinů.

Zdraví

Mirek Kozelský, předák Moravské severní větve.

Vydáno 22.08.2022
Lidka
#http://www.western-jaan.cz/http://www.suchdol-nad-odrou.cz/