Aktuality

39. ročník Československého Pony Expressu - Sheriff XPC Jarda Čermák

39. ročník Československého Pony Expressu
Letošní 39. ročník začal na polských a slovenských hranicích. Po loňské neúčasti Poláků na jízdě Pony Expressu a velice omezené komunikaci před letošním ročníkem, bylo velké očekávání, zda se na hranicích objeví polští jezdci. A skutečně se stalo, polští jezdci dorazili s početným doprovodem v čele s polským sheriffem Lotarem Konigem. Předání pošty proběhlo v pořádku až na malou potíž s mochillou, která zůstala v Opavě a tak muselo na řadu přijít náhradní řešení v podobě plátěné tašky, ale s logem Pony Expressu, jezdci vyjeli na trasu v plánovaném čase. První úsek má plánovanou zastávku v Opavě na Dolním náměstí, kde byl připravený moc hezký doprovodný program a otevřený poštovní úřad. Dál pošta pokračovala po své trase na další poštovní úřad v Suchdole nad Odrou, kam pošta dorazila v plánovaném čase. Podobný zdárný průběh měla i pošta ze Slovenska, která byla na hranicích dle plánovaného rozpisu, a tak na poštovní úřad v Suchdole přijela rovněž na čas. Po roztřídění pošty na poštovním úřadě se vydaly poštovní zásilky v plánovaném čase směr Jihlava. I přes to že počasí jezdcům „přálo“, hlavně v denních etapách teploty vystupovaly vysoko přes třicet stupňů, dorazil poslední moravský jezdec do Jihlavy v lehkém předstihu. Poštovní úředníci doplnili do mochilly nastřádané zásilky a jezdci vyrazili směrem na Stříbrnou Lhotu, kam v pořádku a v naplánovaném čase dojeli.
Trasy České Jižní a Jihozápadní větve byly letos hodně poznamenány nepřízní počasí, jak při jízdě samotné, tak v předcházejících dnech. Jezdci se museli potýkat s podmáčenými cestami, popadanými stromy, které znemožňovaly průjezd po předem vybrané cestě, i přes to pošta do Stříbrné Lhoty dorazila v časovém limitu a zůstalo dost času na přípravu pošty směr Dolní Poustevna - Sebnitz.
Česká Západní větev svoji trasu ze Stříbrné Lhoty do Dolní Poustevny – Sebnitz zvládla bez větších potíží a tak 20 min. před plánovaným dojezdem se ve Western Village za zvuku hymny objevil poslední jezdec letošního ročníku na našem území. Trošku paradoxně, osud tomu tak chtěl, aby tím posledním jezdcem české části byl Němec Andreas Hein a prvním jezdcem německé části byl Čech Jirka Brož ml. A tak to asi má být.
Rád bych ještě poděkoval všem, kteří pomáhali s úspěšnou organizací a skvělým průběhem letošní jízdy ať už jsou to jezdci, pošťáci, předáci a vůbec celý realizační tým – moc děkuji.
Zároveň už se těším na příští rok, na tu naši Čtyřicítku.


Sheriff XPC Jarda Čermák

Vydáno 05.12.2023
Lidka
http://www.dverecag.cz/http://www.western-jaan.cz/#