Aktuality

Premiéra filmu WesternStory je svátkem pro všechny příznivce westernu, Divokého západu, trampingu, kovbojek, country i koní.

Před několika měsíci se Jerry Procházka rozhodl, že u příležitosti premiéry filmu WesternStory dá dohromady co nejvíce milovníků přírody a romantiky. Výsledkem je poněkud netradiční pouť filmu WesternStory českými kiny. Na světové premiéře v Boskovicích minulou středu si totiž film pod svá křídla převzal Československý Pony Express – dopravní společnost, která překvapivě funguje i v ČR a můžete si u ní objednat přepravu zásilky na hřbetě koně. Zatímco účastníci boskovické premiéry se bavili v saloonu westernového městečka s country kapelou a kankánem, Pony Express dopravil film do Brna, kde se premiéra konala o den později i do dalších moravských měst. Jeden z kurýrů vyrazil také směrem na Prahu.

Vše totiž směřuje k velké akci v Praze. „Od pondělka najíždějí do Prahy koňáci, country kapely, kankánové tanečnice, kteří ve středu při příležitosti premiéry projdou v průvodu celým městem“ vysvětlil producent film Martin Kořínek. Jejich invazi symbolicky zahájuje starý kovboj Světlík na pondělní tiskovce k filmu. „Trval na tom, že si na premiéru počká v centru Prahy i se svým koněm, takže bude bivakovat na Václaváku. Museli jsme mu přidělit jednoho metaře s popelnicí na úklid po koni,“ přibližuje netradiční producentské starosti Kořínek. „Každý den se pak ti, co na premiéru dorazí dříve, sejdou na Václavském náměstí „u koně“ a v 17.00 vystřelí z kapslíkovek. Jinak se budou pohybovat na exponovaných místech Prahy, hrát, tancovat. Moc to neorganizujeme, necháváme na nich, co si pro kolemjdoucí připraví.“
Ve středu 18.května pak westernová invaze do metropole vyvrcholí. Ve 14.00 dorazí Československý Pony Expres na parkoviště u pražského Paláce kultury, kde by v tu chvíli již mělo být shromážděno minimálně padesát dalších jezdců na koních. Společně pak westernový průvod projde centrem Prahy, „posbírá“ pěší účastníky akce – tanečníky, muzikanty a další. V 17.00 proběhne „u koně“ Poslední výstřel a pak již se průvod vydá ke Slovanskému domu, kde se koná slavnostní premiéra. Tam ale pouze předá kopii filmu a bude pokračovat do jezdeckého areálu v Praze-Tróji.

Tam proběhne první nefalšované „koňokino“, projekce filmu, kterou bude možné sledovat ze hřbetu koně,“ líčí Kořínek. „Autokina již tu byly, koňokino ještě ne.“
Na Tróju se pak přesunou i účastníci slavnostní premiéry.

Vydáno 18.05.2011
Lidka
#http://www.suchdol-nad-odrou.cz/http://www.dverecag.cz/