Aktuality

Horymír se opět vydá na cestu …

Horymír se opět vydá na cestu …

Rok se s rokem sešel a mimořádná sláva je opět „na spadnutí“!
V sobotu 3. března po osmé hodině ranní vyrazí vladyka Horymír ze „svých“ Neumětel na státnickou, nicméně přátelskou návštěvu Radotína! Toho Radotína, kde si mohl při svém dávném úprku před hněvem knížete Křesomysla z Vyšehradu on a jeho věrný kůň Šemík odechnout ….
Událost, kterou si koňští nadšenci – např. Jízda svobodných rytířů z Lochovic, jezdci ze zmrzlického Hucul Clubu, radotínského TarpanClanu a odjinud – připomínají již pošesté tuto historku z notně zamlženého období českých dějin, se stala již tradicí a má řadu nadšených příznivců jak v Neumětelích, tak v Radotíně. Pochopitelně mohou jezdeckou družinu shlédnout i obyvatelé Vyžiny, Drahlovic, Hatí, Řevnic; po hodinovém odpočinku se jezdci dále „protáhnou“ obcemi Lety, Karlík, Vonoklasy, Solopisky a Černošice, aby ve čtyři hodiny odpoledne dorazily na náměstí Sv. Petra a Pavla v Radotíně!
A tam?
Tam vjedou přímo do masopustního veselí, které už od jedenácti hodin dopoledne nabídne báječné pochutiny a nápoje včetně staročeské zabíjačky, rej a soutěže masek a jiné kratochvíle, to vše umocněno a okořeněno báječnou muzikou báječné kapely Třehusk!!
Státnický charakter návštěvy legendárního hrdiny bude umocněn přijetím představiteli Radotína, slavnostními přípitky a – již tradiční perličkou na dortu – slavnostní fanfárou, kterou bude oficiálně otevřena jezdecká sezóna 2018!

Za pořadatele Petr Binhack

Vydáno 03.03.2018
Lidka
#http://www.western-jaan.cz/http://www.suchdol-nad-odrou.cz/